טיפול סיעודי בקשישים

יקירכם זקוק לסיוע ממטפל
או מטפלת סיעודית?
צרו עמנו קשר לפגישת ייעוץ ראשונית
072-33-80-370

או מלאו פרטיכם ללא
התחייבות וללא עלות:
על מנת שנוכל להתאים לו את הטיפול
הטוב ביותר ובהתאם לצרכיו 
מספר שעות ביום 
או השגחה צמודה 24/7
מטפלת סיעודית - כיצד היא תסייע ליקירכם?
בחרתם לטפל ביקירכם בביתו? המטפלת הסיעודית תסייע לו במגוון פעולות יומיומיות: החל מאכילה, לבוש, רחצה ועד מטלות משק הבית כגון בישול, ניקיון,, ביצוע סידורים, קניות ואפילו ביציאה החוצה לטובת שאיפת אוויר צח.

כמה זמן תסייע המטפלת ליקירכם? 
לשאלה זו אין תשובה אחידה. היא תלויה קודם כל במצב הסיעודי של יקירכם, ובנוסף גם בשיקולים כגון היקף הסיוע שיקבל יקירכם במסגרת קצבת הסיעוד של ביטוח לאומי, התקציב שתוכלו להקדיש לטיפול ועוד. בכל מקרה, ההחלטה על היקף ותקופת הטיפול היא שלכם ויכולה לנוע משעות בודדות בשבוע ועד טיפול צמוד - 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
 
איזו מטפלת כדאי לבחור - ישראלית או זרה?
גם כאן, כמו בשאלה הקודמת, אין תשובה אחת וההחלטה תלויה בנסיבות ובצרכים הייחודיים של יקירכם. מטפלת זרה תוכל לשהות לצד יקירכם ביום ובלילה - 24 שעות ביממה, וזה גם היתרון המרכזי בבחירתה. העסקת מטפלת ישראלית תעניק לכם יתרונות אחרים כגון תרבות ושפה משותפות, יכולת לתקשר בקלות עם יקירכם ואתכם, עזרה במטלות הדורשות יכולת קריאה ודיבור בשפה העברית (קריאת מרשמי תרופות, שיחות עם רופאת המשפחה ועוד).
 
כיצד בוחרים את המטפלת הנכונה?
בטרם תקבלו את ההחלטה שתקבע מי תטפל ביקירכם ותשהה לצידו, חשוב שתשאלו את כל השאלות החשובות כגון: האם המטפלת מוסמכת ובעלת ההכשרה הנכונה? האם היא בעלת ניסיון קודם? האם יש לה המלצות? מעבר לכך, כדאי שתבדקו גם מאפיינים כגון שפות הדיבור בהן היא שולטת, מספר שנים במקצוע ועוד (שנים רבות בתחום הסיעוד יכולות לעתים להוות דווקא חיסרון ולא יתרון בשל השחיקה העצומה הקיימת במקצוע הסיעוד).
 
כיצד תוכלו לממן את הטיפול ביקירכם?
טיפול סיעודי כרוך בעלויות גבוהות. חלק ממנו ניתן לממן באמצעות קצבת הסיעוד שמעניקה המדינה לקשישים שהוגדרו סיעודיים. כיצד מקבלים את הקצבה? מה חשוב לדעת לפני שמגישים את הבקשה לקצבה? על כל אלו ועוד תוכלו לקרוא במאמר על קצבת הסיעוד.
כל מה שחשוב וכדאי לדעת

קשישים רבים, עם הגעתם לגיל מתקדם זקוקים יותר ויותר לסיוע בפעולות יומיומיות שהיו רגילים לבצע בעבר באופן עצמאי. פעולות כגון אכילה, שתייה, ניידות, רחצה ועוד הופכים לפתע קשות לביצוע, פעמים רבות בעקבות ירידה ביכולת התפקוד, מחלה, נפילה ועוד - תופעות ומקרים המזוהים עם הגיל המתקדם. כדי שיוכלו להמשיך בשגרת החיים זקוקים לא פעם קשישים אלו לסיוע ממטפלת סיעודית - אם לתקופה מוגבלת בעקבות אירוע שחוו ואם לתקופה ארוכה יותר בשל מצב בריאותי שהדרדר למשל.
 
הצורך הפתאומי בטיפול סיעודי מעורר בקרב משפחות הקשישים שאלות רבות, רובן קשורות ברצון לבחור את הטיפול הנכון ביותר עבור יקיריהן הסיעודי:
  • האם נכון להעניק לו את הטיפול הסיעודי בביתו או שמא במסגרת סיעודית?
  • האם מטפלת סיעודית היא הפתרון ההולם?
  • איזו מטפלת כדאי לבחור וכיצד בוחרים אותה נכון?
 
לפניכם חלק מהשאלות המרכזיות שבוודאי מטרידות אתכם וכן מידע חשוב שיוכל לסייע לכם בקבלת ההחלטה על אופי הטיפול ביקירכם.
 
בקשישים סיעודיים ניתן לטפל לרוב ב-2 מסגרות עיקריות: בביתם הפרטי או במסגרת סיעודית כגון בית אבות סיעודי. לפני שתחליטו היכן לטפל ביקירכם, חשוב שתדעו כי ההחלטה צריכה להתקבל בהתאם למצבו הרפואי והסיעודי ורק לאחר שהתייעצתם עם גורמים מקצועיים. במידה שתבחרו לטפל ביקירכם בביתו, מי שקרוב לוודאי יטפל בו יהיו מטפל או מטפלת סיעודית שיסייעו לו בכל הפעולות אותן הוא מתקשה לבצע.
 
 
טלפון
072-33-80-370
כתובת
הצורפים 33, תל אביב
print, print, printer
פקס
04-849-15-16
מטפלת סיעודית     אחות פרטית לאחר ניתוח     טיפול סיעודי בבית     ייעוץ והשמה בבתי אבות     שירותי טרום סיעוד     טיפול סיעודי בקשישים     אחות פרטית לזריקות     הוספיס בית     מבחן התלות (ADL)     אחות פרטית בבית חולים    
שירותי סיעוד פרטיים     סיעוד עובדים זרים     חברות סיעוד לקשישים     חוק סיעוד לקשישים     מטפלים זרים     טיפול סיעודי פרטי     עזרה סיעודית מביטוח לאומי     אחות לאחר ניתוח     סיעוד ורווחה     שירותי סיעוד וטיפול בבית     שירותי הוספיס     בתי אבות ודיור מוגן     טרום סיעוד     מטפלות סיעודי     מטפלת בבית     סיעוד ורווחה     סיעוד לניצולי שואה     סיעוד לקשישים     סיעוד עובדים זרים     עובדי סיעוד זרים     עובדי סיעוד ישראלים     עובדים זרים סיעוד     עובדת סיעודית     עזרה סיעודית מביטוח לאומי     שירותי סיעוד וטיפול בבית